VÉSZ, Veszélyhelyzeti Értesítési Szolgáltatás

Erdős Norbert: Töltsék le ingyen az alkalmazást!

A VÉSZ segítségével az okostelefonnal rendelkezők azonnal tájékozódhatnak a lakóhelyük, az úti céljuk által érintett területek, a figyelt útvonalak, a megyék, vagy akár az egész ország aktuális helyzetéről, a kiadott figyelmeztető és riasztási jelzésekről.

Az elmúlt év márciusában bekövetkezett hó helyzet, valamint a júniusi árvíz a korábbiaknál hatékonyabb megoldás kidolgozását tették szükségessé a lakosság azonnali és naprakész tájékoztatása érdekében ? nyilatkozta Erdős Norbert, a Békés Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott. ? A Békés Megyei Védelmi Bizottság elnökeként tájékoztatom Békés megye lakosságát, hogy a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Egyesülettel, valamint a Microsoft Magyarország Kft-vel együttműködve kifejlesztett egy mobil eszközökre optimalizált új alkalmazást, amely a közönségszavazatok alapján a ?Veszélyhelyzeti Értesítési Szolgáltatás? ? VÉSZ elnevezést kapta.

Az alkalmazást letöltő felhasználó beállíthatja magának, hogy Magyarország mely területéről kér azonnali értesítést mobil eszközére. Kijelölheti a lakóhelyéhez igazított értesítési zónát, egy-egy megyét, a nagyobb hazai tavak környékét vagy akár az egész országot is. A VÉSZ képes arra is, hogy a mobil eszköz GPS berendezésének segítségével figyelje a felhasználó aktuális helyzetét, és ehhez viszonyítva küldi az adott területre érvényes értesítéseket az okos készülékre. A szolgáltatás háromfokozatú értesítést tud küldeni: a felhasználó tetszés szerint kiválaszthatja, hogy csak a riasztásokról, a figyelmeztetésekről, vagy pedig mindenről, így a tájékoztatásokról is kér-e értesítést.

Az ingyenesen letölthető alkalmazás az Android, au iOS és a Windows Phone operációs rendszerekre egyaránt elérhető, teljesen díjmentesen. További információk találhatók a http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=lakossag_veszelyhelyzeti_tajekoztato_rendszer honlapon.

Kérem mindazokat, akiknek a munkájához fontos az aktuális katasztrófavédelmi helyzet ismerete, vagy csak érdeklődnek a téma iránt, töltsék le az alkalmazást és használják azt a köz javára és a maguk hasznára!