Lakhatási támogatás

Tisztelt Lakosok! 

Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy 2016. szeptember 01. napjától lehetőség van az – elsősorban természetbeni szociális ellátás formájában biztosított – lakhatási támogatás iránti kérelmek benyújtására.

A juttatás megállapításának feltétele, hogy a kérelmező háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi nettó jövedelem nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 150 %-át (42.750.-Ft), továbbá a háztartás egyik tagja se rendelkezzen olyan hasznosítható ingatlannal, járművel, vagyoni értékű joggal, továbbá pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt - jövedelemként figyelembe nem vett – összeggel, amelynek az értéke külön-külön meghaladja a 855.000.-Ft-ot, együttesen pedig a 2.280.000.-Ft-ot.

Kérelemnyomtatványok és részletes tájékoztatók a Polgármesteri Hivatal portáján vehetők át, és a Szociális irodán adhatóak le. 

Kalcsó Istvánné polgármester

A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek nekünk, hogy a lehető legjobb szolgáltatást nyújthassuk. Adatkezelési tájékoztató