Óvoda nyílik Kétegyházán

Településünkön több óvodás korú gyermekét nevelő szülő aláírás gyűjtésbe kezdett, hogy a Román Nemzetiségi Óvoda mellett önkormányzati üzemeltetésű óvoda is legyen a településen az esélyegyenlőség érdekében. Az összegyűjtött aláírásokat Kalcsó Istvánné polgármesternek benyújtották, majd Kétegyháza Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete soron következő 2013. március 26-i ülésén a beadványt megtárgyalta. A képviselő-testület a 41/2013 (III.26.) számú Képviselő-testületi határozatában úgy döntött, hogy a kezdeményezésnek helyt ad és 

Önkormányzati óvoda nyílik a településen.

Az önkormányzat a Kétegyháza, Úttörő u. 37. szám alatti ?korábban is óvodaként üzemelő- ingatlanát fogja erre a célra hasznosítani. A munkálatok és a szükséges engedélyek beszerzése 2013. augusztus 30-ig megtörténik, így az új intézmény már 2013. szeptember 1-től nyitja kapuit. A felújított, korszerű óvodában a német nyelvvel történő ismerkedés mellett nagy hangsúlyt fektetünk a családias hangulatra és a gyermekek korszerű nevelésére, így biztosítva hogy minél érettebben kerüljenek majd az iskolapadba.

Az intézmény jelenleg a Gyula Város által üzemeltetett óvodák kétegyházi tagintézményeként fog üzemelni.

A beiratkozás 2013. májusában lesz esedékes.

Az óvodába minden óvodás korú gyermeket (3-6 év közötti korosztály) szeretettel hívunk és várunk!

A személyes adatok kezelésével összefüggő tevékenységeinket az új Európai Uniós általános adatvédelmi rendeletben (GDPR: General Data Protection Regulation) kötelezően előírt és alkalmazandó szabályok tekintetében felülvizsgáltuk és elkötelezettek vagyunk aziránt, hogy az abban, valamint a hazai hatályos jogszabályokban meghatározott követelményeknek megfelelően végezzük.

Az adatvédelmi dokumentumok a dokumentumtárban található.

 

A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek nekünk, hogy a lehető legjobb szolgáltatást nyújthassuk. Adatkezelési tájékoztató