Öko transz rendszer - környezetbarát, határokon átnyúló közlekedés Székudvar - Kétegyháza területén

interreg kep

Székudvar Önkormányzata és a Kétegyháza Nagyközség Önkormányzata együttműködve valósítják meg a "Öko-transz rendszer - környezetbarát határokon átnyúló közlekedés Székudvar - Kétegyháza területén" elnevezésű projektet, amelynek célja a határokon átnyúló területen csökkentse a közlekedés által okozott szennyezést.

A projekt keretében 11,02 km megvilágított kerékpárút építése valósul meg, amelyet összekapcsolnak a tömegközlekedéssel (8944 méter kerékpárút Székudvaron és 2086 méter Kétegyházán), 6 buszmegállóban állítanak fel kerékpártárolókat, világítással és video megfigyeléssel. A településeken kerékpárkölcsönző szolgáltatás fog működni, amely 30-30 kerékpárral lesz felszerelve. A környezetbarát közlekedés népszerűsítésére kerékpárversenyeket szerveznek a partnerek.

7/c - Környezetbarát (ezzel együtt alacsony zajszintű) és alacsony széndioxid kibocsátású közlekedési rendszerek kialakítása és fejlesztése, ideértve a belvízi utakat, a tengeri közlekedést, a kikötőket, multi modális összeköttetéseket és repülőtéri infrastruktúrát, a fenntartható regionális is helyi mobilitás támogatása érdekében

A projekt teljes támogatása 1.431.134 ?,, ebből 984.472 ? euró a Székudvar Község és 496.662 ? a Kétegyháza Nagyközség számára

A projekt finanszírozása a következő forrásokból történik:

• Európai Regionális Fejlesztési Alap: 1 258 963,30 euró
  • Románia kormánya: 101 289,51
  • Székudvar Önkormányzata: 15 591,99
  • Magyar kormány: 70 185,39
  • Kétegyháza Nagyközség Önkormányzata: 35 103,21.

Az Interreg V-A Románia-Magyarország program célja a román-magyar közös projektek finanszírozása, amelyek a határ mindkét oldalán azonosított szükségletekkel foglalkoznak és amelyek közös megközelítést, valamint innovatív megoldásokat igényelnek, hozzájárulva ezáltal a támogatható terület fenntartható fejlődéséhez. A program a régióban végrehajtott, határokon átnyúló együttműködési programok folytatása, amelynek teljes költségvetése megközelítőleg 232 millió euró, ebből 189 millió euró az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatása. A program támogatható területe a határ román oldalán Arad, Bihor, Szatmár megye és Temes megyékből áll, a magyar oldalon pedig Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékből.

A bemutató tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.

www.interreg-rohu.eu