Laptop Kétegyháza tanulóinak

Kétegyháza Nagyközség Önkormányzata (5741 Kétegyháza, Fő tér 9.) mint kedvezményezett sikeres pályázatot nyújtott be a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (www.nfu.hu) által kiírt Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében ?A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése (Tanulói laptop program)? kiírásra ?Laptop Kétegyháza tanulóinak? címen, TIOP-1.1.1-09/1-2010-0155 azonosítószámmal.

A projekt összköltsége: 10 152 800 Ft, a támogatás mértéke 100 %. A projekt megvalósítás kezdete 2010. április 1., tervezett befejezése 2011. március 31. A pályázathoz kapcsolódó egyszerűsített közbeszerzési eljárás lezajlott, a nyertes ajánlattevő a Profitexpert Számítástechnikai Kft. (1115 Budapest, Bartók Béla út 152/H). A projekt keretében a következő eszközök kerülnek településünk oktatási intézményeibe:

Márki Sándor Általános Iskola: - két osztályba 32 db tanulói laptop, 2 tanári laptop, 2 db tároló, 2 db WiFi Access Point és 1 db router Román Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda felső tagozat: - 17 db tanulói laptop, 1 tanári laptop, 1 db tároló, 1 db WiFi Access Point és 1 db router

Román Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda alsó tagozat: - 23 db tanulói laptop, 1 tanári laptop, 1 db tároló, 1 db WiFi Access Point és 1 db router Az eszközöket a Profitexpert Számítástechnikai Kft. 2011. február 28-ig vállalta, hogy leszállítja és beszereli az adott feladatellátási helyre, így megkezdődhet az IKT-val támogatott környezetben a hatékony tanítás.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Kalcsó Istvánné polgármester

A pályázathoz tartozó dokumentumok